VVD gaat mee in motie over menstruatieproducten

VVD gaat mee in motie over menstruatieproducten

De VVD ging bij monde van André Oudeboon na enige discussie akkoord met de motie van de PvdA over het gratis beschikbaar stellen van menstruatieproducten aan minima. In eerste instantie was de mening, dat dit geen basistaak van de gemeente is. “Die heeft al een ruimhartig minimabeleid”, aldus André. “Wel vinden wij het een sympathiek voorstel.”

Na het horen van de diverse meningen ging de VVD mee in de motie. Het ging daarbij om argumenten als belemmering aan schoolddeelname, werk, sport en maatschappelijke participatie. Bovendien heeft het negatieve gevolgen voor de eigenwaarde , emancipatie en een gezonde algemene ontwikkeling.

De VVD wil wel een ruimere doelgroep bereiken. Al eerder wees André namens onze partij op de groep, die net buiten de minima valt en geen beroep kan doen op toeslagen en kwijtscheldingen.

Gerelateerde nieuwsartikelen
Reageer op dit nieuwsartikel

Your email address will not be published.Required fields are marked *