Campagne voor PMD om meer boetes te voorkomen

Campagne voor PMD om meer boetes te voorkomen

Coevorden – De VVD en BBC2014 dienden tijdens de begrotingsraad van dinsdag 10 november een motie in betreffende de afvalstoffenheffing. Die werd gesteund door het CDA, de PvdA, D66 en PPC. Alleen het PAC stemde tegen.

Tekst met toelichting onder foto

Boetes voorkomen

Het tarief voor de afvalstoffenheffing in 2021 wordt verhoogd met 6,7 procent. In de motie van de VVD en BBC2014 werd het college opgeroepen om een campagne voor de inwoners van de gemeente te voeren. Aanleiding is, dat de gemeente vorig jaar een boete van 40.000 euro van AREA kreeg, omdat vervuild PMD-afval werd opgehaald.  PMD staat voor plastic verpakkingen, metalen verpakkingen en drankpakken.

“Het kan niet zo zijn”, aldus Bernette Sieben, “dat we nu al voorsorteren op eventuele boetes. Het is onze plicht om er alles aan te doen om deze hogere heffing te voorkomen. Het doel van de campagne mag duidelijk zijn: het restafval verder terugbrengen en het juiste PMD-afval ophalen, zodat hoge tarieven en boetes worden voorkomen.”

Gerelateerde nieuwsartikelen